Odistený granát Igor Matovič. Kto má z neho strach?

Autor: Marek Páva | 30.11.2015 o 7:30 | Karma článku: 15,92 | Prečítané:  6473x

Klamár, polo-blázon, pošahanec. Takto premiér zvykne nazývať Matoviča, z čoho vyplýva jediné: Matovič na to ide veľmi dobre.

V poslednom čase s blížiacimi sa voľbami to doslova bije do očí. Každá diskusia k článkom na internete, v ktorých sa spomína OĽaNO, je doslova zahltená negatívami na adresu Igora Matoviča. Rukopis brigádnikov zo Súmračnej je pritom jasný – falošné profily, falošní blogeri, opakujúce sa príspevky presne podľa manuálu... Obraz dotvárajú prieskumy verejnej mienky, kde zrazu OĽaNO +NOVA a SaS končia pár desatín percenta pred bránami parlamentu.

Na druhej strane slabučko hryzkajúci, bezzubý Prochádzka a Bugár rastú až nápadne vysoko. Je teda evidentné, že Matovič ako "kazový element" v Slovenskom parlamente leží Smerákom poriadne v žalúdku a snažia sa ho všetkými prostriedkami zbaviť.

V prípade Matovičovej strany stoja za zmienku tri rôzne faktory:

Strana osobností

Najväčšiu mediálnu pozornosť na seba viaže prirodzene Matovič, okrem neho sa však cez OĽaNO do parlamentu dostalo viacero uznávaných odborníkov v rámci komunít z celého Slovenska. Ako príklad uvediem lesníka Jána Mičovského a ochranára Mikuláša Hubu, ktorí sa v parlamente venujú ochrane prírody a našich lesov (dôležitá téma, ale vždy odsúvaná na posledné miesto).

Tí ľudia sa do parlamentu dostali vďaka hlasom občanov, ktorí pri voľbách dali dôveru konkrétne im a poznajú ich prácu. Aký to rozdiel oproti iným stranám, kde o poradí na kandidátke rozhoduje ochota stláčať tlačítka tak, ako rozhodne niekto v pozadí (level cvičená opica).

Odhliadnúc od lídra Matoviča je projekt OľaNO zaujímavý práve v tom, že do parlamentu dokáže dostať hodnoverné osobnosti z prostredia mimo politiky. Niektorí z nich síce komunikujú telepaticky a nájdu sa aj riadni exoti, ale v konečnom dôsledku zahlasujú v prospech občanov a nie za oligarchov.

Aktivita

Časť opozície spí tvrdým spánkom a z letargie ich už nevytrhne ani výbuch bomby (istú šancu by mal asi bratislavský "hovnoman"). O to viac sa cení tých pár aktívnych ako Sulík, Hlina, Lipšic alebo Matovič. Upozorňujú na problémy, navrhujú riešenia, protestujú hlasno a vždy, keď je to potrebné. Táto aktivita spolu s verejným tlakom občanov viedla napríklad k odstúpeniu predsedu parlamentu Pašku.

Partizán

Matovičovi sa nedá uprieť dar kreativity, pomocou ktorej udržiava Fica a jeho družinu v stave permanentnej rozčúlenosti. V čase keď si falošní socialisti v luxusných vilách vo veľkom rozdeľujú naše peniaze zabalené do alobalových balíkov, je aspoň malou škodoradostnou náplasťou, že ich pri kradnutí niekto konštantne serie. Len tak pre istotu, aby sa nás raz nesnažili presvedčiť, že sú ctihodní občania, podobne ako sa o to poslednú dobu snažia ich sponzori.

Matovičovi často vyčítajú nepredvídateľné správanie a prehnanú aktivitu. No v čase keď je pri moci strana oligarchov a ich voličmi nedokážu pohnúť fakty a racionálne argumenty, je oprávnenou voľbou aj odistený granát v podobe akú ponúka OĽaNO.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchádzajúci generál Macko: Gajdoša zomlela SNS, rezort neriadi on

Je chybou, že ministerstvo obrany odmieta verejnú diskusiu. Tá vnútorná prebieha tiež len formálne, poukazuje dlhoročný dôstojník.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Na Havaji sa prebudila sopka, ľudí vyháňa z domovov

Chrlí skaly s veľkosťou mikrovlniek.

komentár petra tkačenka

So žralokmi z SNS sa koalície nerobia

Žralok hryzie rýchlo, nemilosrdne a efektívne – preto tu stále je.


Už ste čítali?